Izrael zaklekne na virtuální valuty. Na burze mají skončit firmy podnikající s kryptoměnami | E15.cz

Izrael zaklekne na virtuální valuty. Na burze mají skončit firmy podnikající s kryptoměnami

mit

Společnostem zabývajícím se těžbou nebo správou kryptoměn nastanou v Izraeli horší časy. Místní finanční regulátor (ISA) totiž plánuje omezení fungování takových firem na burze v Tel Avivu. 

Zástupci ISA chtějí na omezení kryptoměn začít pracovat již příští týden. „Pokud bude chtít na burzu vstoupit firma, která má jako hlavní část podnikání kryptoměny, nepřijmeme ji. Pokud je už nyní obchodována, činnost bude pozastavena,“ uvedl na konferenci Shmuel Hauser z ISA. Nejmenoval ale žádné konkrétní společnosti, kterých by se měly kroky dotýkat.

Již začátkem prosince přitom regulátoři upozornili, že výsledky obchodování podobných firem nebudou zanášet do indexu burzy.

Santa coin a další bizarní kryptoměny chtějí konkurovat bitcoinu i zachraňovat filmový průmysl

Agentura Reuters upozorňuje hned na dvě společnosti, jež jsou součástí telavivské burzy. První z nich je firma Blockchain Mining. Ta se v minulosti zabývala těžbou cenných kovů, nyní přesunula své pole působnosti k získávání virtuální měny. Právě na tento přerod v minulých měsících reagovala cena jejích akcií, která vzrostla o tisíce procent.

Podobné zhodnocení na burze v Tel Avivu zažila také společnost Fantasy Networks, jež vyvíjí technologie související s virtuálními měnami. „Tyto restrikce mohou ohrozit investice do naší firmy,“ reagovali na rozhodnutí regulátora zástupci Fantasy Networks.

Pravděpodobně nejznámější virtuální měnou je v současnosti bitcoin, který zažil v první polovině prosince prudký růst. Pod hranicí 20 tisíc dolarů však hodnota začala stagnovat a poté klesla, což ovlivnilo i zbytek trhu virtuálních měn.

Karel Fillner: Bitcoin a bublina? Jako uchovatel hodnoty je jen těžko překonatelný
Hvězda kryptoměn. Nejúspěšnější digitální valutou je letos ethereum
Bitcoin a blesková finanční smrt

Autor: mit
 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Články odjinud