Amazon v Indii investuje miliardu dolarů | E15.cz

KoronaHelpdesk E15

Jak ekonomicky přežít koronavir

Více k tématu

Jednadvacáté století patří Indii, řekl Bezos. Amazon v zemi investuje miliardu dolarů

ČTK

Americký internetový prodejce Amazon investuje v Indii miliardu dolarů (22,6 miliardy korun), aby přilákal malé a střední firmy, kterým umožní nabízet jejich zboží přes Amazon. Řekl to dnes šéf Amazonu Jeff Bezos, který je teď v Indii na pracovní cestě. Maloobchodníci se ale během Bezosova pobytu v zemi chystají proti Amazonu demonstrovat. Obávají se, že americký podnik bude mít v Indii negativní vliv na maloobchodní sektor.

Amazon na svých stránkách umožňuje prodávat výrobky i třetím stranám. Bezos dnes na firemní akci v Dillí řekl, že doufá, že do roku 2025 bude vyvážet indické zboží za deset miliard dolarů. Dodal, že 21. století bude stoletím Indie a ocenil, že je Indie demokratickou zemí.

Internetovému obchodu v Indii teď podle serveru BBC dominuje Amazon a firma Flipkart, jejímž vlastníkem je americký maloobchodní gigant Walmart. Indičtí maloobchodní prodejci tvrdí, že Amazon jim omezuje podnikání, protože nabízí výrazně levnější zboží a na svých webech zvýhodňuje několik velkých prodejců. Protesty se chystají ve 300 indických městech.

Rusko poprvé v dějinách nikoho nedohání, řekl Putin. Chce větší podporu rodin a změny v ústavě
Vladan Gallistl: Dechberoucí příběh akcií Tesly má hodně chatrnou kostru
Amazon nám hrozí propuštěním, tvrdí zaměstnanci bojující za ochranu klimatu

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!