Každý šestý Němec je ohrožený chudobou | E15.cz

Každý šestý Němec je ohrožený chudobou

Tenhle pán jde z nákupů.
Tenhle pán jde z nákupů.
• 
ZDROJ: Petr Horky

nos

Průzkum Spolkového statistického úřadu uvádí, že 15,8 milionů Němců je ohroženo chudobou. Jejich příjem činí maximálně 952 euro (zhruba 23 800 korun) za měsíc. Nejhůře na tom jsou osamělí rodiče.

Zhruba jeden ze šesti Němců je v současné době ohrožen chudobou. To je podle německých statistiků nejvyšší úrověň od roku 2005.

Údaj rok od roku roste. V roce 2010 podle statistiků hrozila bída 12,8 milionu Němců. Statistika se v Německu začala zpracovávat v roce 2005 kvůli právním předpisům EU. V té době byl počet ohrožených Němců 12,2 procenta, ale výpočet byl prováděn podle jiných kritérií. Přes stálý nárůst jsou na tom Němci lépe, než celá Evropská unie. Zde je chudoubou ohroženo průměrně 16,4 procenta lidí.

V Německu se za člověka ohroženého chudobou počítá ten, kdo má příjem včetně státních dávek nižší než 11 426 eur za rok, nebo 952 eur měsíčně.

Nejhohroženější částí německé populace jsou osamělí rodiče a jejich děti. Tato skupina čítá 37,1 procenta lidí. Další ohroženou skupinou jsou osaměle žijící starší lidé.

Spolkový statistický úřad získal data v rámci programu „Život v Evropě 2011“. Účastnilo se ho 24 220 osob ve věku 16 a více let.

Autor: nos

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.