Virus SARS-CoV-2 nikdy docela nevymizí, tvrdí Trumpův poradce | E15.cz

Koronavirus je tak nakažlivý, že nikdy docela nevymizí, tvrdí Trumpův poradce

bru

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Neexistuje záruka, že se vědcům podaří nalézt bezpečnou a účinnou vakcínu proti koronaviru. Při slyšení v americké Sněmovně reprezentantů to řekl poradce Bílého domu pro boj s nemocí Anthony Fauci. Ačkoliv on sám je v této otázce „opatrně optimistický“, zároveň dodal, že virus SARS-CoV-2 nikdy docela nevymizí.

„Nevěřím, že někdy vymizí, a to proto, že jde o tak vysoce nakažlivý virus,“ prohlásil Fauci, který je ředitelem Národního institutu pro alergie a infekční nemoci, během slyšení v senátním podvýboru. Zároveň dodal, že pomocí spolupráce světových lídrů a lidí odpovědných za veřejné zdraví je možné počty případů dostat na „nízké hodnoty“.

Fauciho prohlášení je v rozporu se slovy amerického prezident Donalda Trumpa, který opakovaně uváděl, že virus se podaří zcela vyhubit.

Na celém světě se koronavirem dosud nakazilo přes 17 milionů lidí a jím způsobované nemoci COVID-19 podlehlo nejméně 673 tisíc lidí. Situace ve Spojených státech je nyní nejhorší na světě, podle pátečních údajů se v zemi nakazily více než čtyři miliony lidí a více než 152 tisíc jich zemřelo.

Příčinou je podle Fauciho to, že některé státy USA na šíření nemoci reagovaly pozdě, případně uspěchaly uvolňování koronavirových opatření. „A v jiných státech, které se řídily našimi doporučeními, se lidé přesto shromaždovali v davech a nenosili roušky,“ řekl Fauci.

Představitelé amerického ministerstva zdravotnictví ve čtvrtek během konferenčního hovoru uvedli, že farmaceutické firmy Pfizer a Moderna, které už zahájily testování svých vyvíjených vakcín na pacientech, během několika dní oočkovaly stovky lidí, píše zpravodajský server CNBC.com.

Autor: bru

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video