Kuba nebude mít prezidentku. Dcera Castra o funkci nestojí | E15.cz

Kuba nebude mít prezidentku. Dcera Castra o funkci nestojí

ČTK, ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Dcera kubánského prezidenta Raúla Castra Mariela nestojí o převzetí úřadu hlavy státu po svém otci, až příští rok ve funkci skončí. Podle agentury Reuters dnes prohlásila, že nikdy o prezidentství nebude usilovat.

Raúl Castro, kterému je 85 let a v čele země stanul po svém starším, loni v listopadu zemřelém bratrovi Fidelu Castrovi, již sdělil, že v únoru příštího roku odstoupí, až mu uplyne druhý pětiletý mandát předsedy státní rady.

Fidel mladšího sourozence kvůli své nemoci pověřil dočasným vedením státu v červenci 2006. O rok později pak byl Raúl předsedou státní rady zvolen oficiálně.

Jeho nástupcem by měl být současný kubánský viceprezident, tedy náměstek předsedy státní rady, 57letý Miguel Díaz-Canel. Nicméně po ostrovním státě kolují spekulace, že by se mohli vyskytnout i jiní kandidáti.

Mariela Castrová, 54letá poslankyně, podle Reuters při tiskové konferenci na otázku týkající se tohoto tématu odpověděla vyhýbavě. "Kandidáty jsou muži a ženy kubánského lidu," řekla novinářům. "Neříkám 'my jsme', protože se nikdy nenechám nominovat pro takový velký úkol," dodala.

Autor: ČTK, ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video