Magnát Slim je opět největším boháčem světa, vlastní majetek za 1,6 bilionu | E15.cz

Magnát Slim je opět největším boháčem světa, vlastní majetek za 1,6 bilionu

Carlos Slim
Carlos Slim
• 
ZDROJ: CC: CC BY 3.0 BR, Jose Cruz/ABr
Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Mexický telekomunikační magnát Carlos Slim získal zpět titul nejbohatšího člověka na světě, o který ho loni připravil spoluzakladatel amerického softwarového gigantu Microsoft Bill Gates.

Informoval o tom časopis Forbes. Hodnota Slimova majetku tento týden díky růstu ceny akcií jeho telekomunikační společnosti América Móvil dosáhla 79,6 miliardy dolarů, tedy 1,6 bilionu korun. Gatesovo jmění přitom Forbes odhaduje na 79,1 miliardy dolarů.

Cena akcií firmy América Móvil minulý týden zamířila vzhůru poté, co firma oznámila, že hodlá prodat část majetku a snížit svůj podíl na mexickém telekomunikačním trhu na méně než 50 procent, aby se tak vyhnula přísnější regulaci.

Vývoj cen akcií América Móvil za poslední 4 roky

Zdroj: bloomberg.com

Slim přišel o titul nejbohatšího člověka na světě loni v květnu. Ve výročním žebříčku dolarových miliardářů pro rok 2014, který časopis Forbes zveřejnil začátkem března, mu patřila druhá příčka s majetkem 72 miliard dolarů. Gatesova jmění podle tohoto žebříčku činilo 76 miliard dolarů.

Do žebříčku se dostalo rovněž šest Čechů v čele s Petrem Kellnerem, kterému patřilo 106. místo. V této šestici byl také ministr financí a vlastník Agrofertu Andrej Babiš.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.