Medveděv se distancoval od článku o invazi ruských vojsk do Československa | E15.cz

Medveděv se distancoval od článku o invazi ruských vojsk do Československa

Dmitrji Medveděv
Dmitrji Medveděv
• 
ZDROJ: Reuters

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Ruský premiér Dmitrij Medveděv se distancoval od článku na ruském armádním webu, který obhajuje sovětskou intervenci do Československa v roce 1968. Prohlásil, že text neodráží stanovisko ruského vedení a je osobním názorem autora. Medveděva o vyjádření požádal český prezident Miloš Zeman, který se s ním ve středu sešel.

Podle Zemana, který Medveděvovi na schůzce předal kopii článku, je text urážkou českého národa. "Někteří politici v Praze navrhují vrátit se. Domnívám se, že je to nesmysl," řekl prezident. Článkem "šílence" by se prý Zeman nezabýval, kdyby nevyšel v době jeho státní návštěvy v Rusku. "Chci, abyste veřejně prohlásil, že to nemá nic společného se stanoviskem (ruské) vlády," dodal Zeman.

Ruské vedení podle Medveděva do práce novinářů nezasahuje. Text je osobním názorem autora, což uvedla i redakce webu a stejný názor má ruské vedení. Článek neodráží oficiální ruské stanovisko vyjádřené už v roce 1993, které v roce 2006 potvrdil prezident Vladimir Putin.

Text "nezlepšil atmosféru návštěvy české delegace" a neodpovídá ruskému stanovisku, řekl Medveděv. K psychickému stavu autora článku se nehodlá vyjadřovat. Zeman "veřejné oficiální" prohlášení ruského premiéra s uspokojením přijal.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video