Koronavirus: Šest Čechů je v karanténě na Tenerife | E15.cz

Na Tenerife je šest Čechů v karanténě kvůli koronaviru

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

V hotelu na kanárském ostrově Tenerife, kde španělské úřady kvůli potvrzené nákaze koronavirem u jednoho z hostů nařídily karanténu, je šest Čechů. Oznámila to cestovní agentura Invia. Na místo odletěli v pondělí, vrátit se měli 6. března. Zda se budou v plánovaném termínu moci vrátit, není zatím jasné. Ministerstvo zahraničí je s Čechy na Tenerife v kontaktu.

Ve čtyřhvězdičkovém hotelu H10 Costa Adeje Palace je podle ředitelky CK Canarie Travel Lenky Vikové pět dospělých a jedno dítě z Česka. Podle dostupných informací se lidé mohou volně pohybovat po hotelu, ale celý objekt je pod policejním dohledem. Pohotovostní režim platí už od pondělního večera. „Hotel jsme ihned stáhli z nabídky,“ doplnila mluvčí Invie Andrea Řezníčková.

Podle Vikové je u hostů hotelu prováděno zdravotní vyšetření. „Italský turista, u kterého byla nákaza potvrzena, je v nemocnici. U jeho manželky se nemoc nepotvrdila,“ uvedla. Lidé, kteří přiletěli na místo po uzavření hotelu, byli přesunuti do jiných hotelů. Březnové zájezdy CK zatím podle Vikové neruší.

Hotel je možné dohledat také na stránkách CK Fischer. Podle jejího mluvčího Jana Bezděka, ale nyní CK pobyt v tomto hotelu nenabízí a žádné klienty na místě nemá.

„S Čechy, kteří byli izolování v hotelu na ostrově Tenerife, jsme v kontaktu,“ sdělila ČTK mluvčí ministerstva zahraničí Zuzana Štíchová. „Důvodem uzavření budovy byla nákaza jednoho z klientů hotelu, jde tudíž o preventivní opatření. O dalším postupu rozhodne tamní zdravotnická rada během dnešního dne,“ doplnila.

Španělské úřady nařídily karanténu pro zhruba tisícovku hostů hotelu, informoval server listu El País. V pondělí test definitivně potvrdil nemoc u 69letého italského lékaře z Lombardie, který je na Kanárských ostrovech na dovolené.

Španělsko dosud zaznamenalo nákazu u Brita, který navštívil Mallorcu, a u Němce, u něhož se nemoc projevila při pobytu na kanárském ostrově La Gomera.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video