Obama by chtěl jako dárek k narozeninám hlasy na Floridě | E15.cz

Obama by chtěl jako dárek k narozeninám hlasy na Floridě

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Americký prezident Barack Obama by si přál jako dárek k nadcházejícím 51. narozeninám získat hlasy voličů na Floridě. Tento stát bude hrát rozhodující úlohu v bitvě o Bílý dům 6. prosince.

„V sobotu oslavím 51. narozeniny, 51…“ připomněl Obama na předvolebním shromáždění v Orlandu na Floridě, kde sehraje významnou politickou bitvu s republikánským kandidátem Mittem Romneym.

„Michelle říká, že je mi 50 let. To není tak špatné!“, řekl prezident před svými fanoušky, kteří mu zazpívali Happy Birthday. „Kdybych věděl, že mi zazpíváte, přinesl bych dort. A potom bych sfoukl svíčky. A zřejmě bych i vyslovil přání týkající se voleb,“ pokračoval prezident a dodal za smíchu svých stoupenců: „Vítězství na Floridě, to by vůbec nebyl špatný dárek k narozeninám…“

Obama zvítězil v tomto státě ve volbách v roce 2008 nad svým republikánským soupeřem Johnem McCainem, ale tentokrát bude boj zřejmě vyrovnanější než před čtyřmi roky mimo jiné kvůli ekonomické krizi.

Průzkum univerzity Quinnipiac zveřejněný ve středu dává odstupujícímu demokratickému prezidentovi velmi dobré umístění v tomto státě, kde zatím vede nad Romneym 51:45.

Republikánští odpůrci Obamy si nenechali ujít příležitost prezidentových narozenin a zaslali mu rýpavá elektronická blahopřání.“Pane prezident, nemohu si dovolit koupit vám dárek, dávám tedy vše, co mi zbylo,“ uvádí se v jednom blahopřání podepsaném „nezaměstnaný“.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.