Online Cambridge. Proslulá univerzita ruší přednášky na celý rok | E15.cz

Online Cambridge. Proslulá univerzita ruší přednášky na celý další akademický rok

Jiří Frydlewicz

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Univerzita v Cambridgi, která je považována za jednu z nejlepších škol na světě, zůstane i přes ústup pandemie koronaviru u online výuky či u formy vyučování pouze v malých skupinkách studentů. Upozornil na to web Cambridge Indepentent. Ten uvedl, že pokud škola opravdu přistoupí na tento plán, bude to znamenat velkou ránu pro kulturu, turistiku i ekonomiku tohoto britského univerzitního města i celého přilehlého regionu.

Online výuka začala, stejně jako v drtivé většině dalších států, letos v březnu. Tedy v době, kdy Evropa ve velkém čelila nástupu první vlny pandemie nového typu koronaviru. Cambridge reaguje na současný vývoj ve Velké Británii a na očekávaná omezení i pro další týdny a měsíce. Ostrovní země, která letos opustila EU, má v současné chvíli téměř čtvrt milionu nakažených obyvatel a více než 35 tisíc z nich již nemoci Covid-19 podlehlo. 

„Uviverzita se neustále přizpůsobuje měnícím se událostem ve Velké Británii. Vzhledem k tomu, že nebudeme moci v dohledné době umožnit studentům klasické vyučovací programy, rozhodla univerzita, že během příštího akademického roku nebudou probíhat žádné kolektivní přednášky a vše bude zpřístupňováno online formou,“ uvedla v prohlášení univerzita v Cambridgi. Zároveň však doplnila, že se vše bude odvíjet podle momentální situace v zemi. 

Prorektor univerzity Gragam Virgo prohlásil, že je škola připravena čelit výzvám, které pandemie nového typu koronaviru přináší, a že je i nadále schopna poskytovat svým studentům kvalitní vzdělání. „Škola si nyní bere za úkol i to, že umožní studentům vést plnohodnotný sociální a komunitní život, i přes současná rizika,“ uvedl Virgo. Doplnil však, že dalším cílem školy je obnovit normální výuku co možná nejdříve. 

Podobné dilema řeší řada dalších evropských univerzit. Cambridge přistoupila k oznámení plánovaných omezení už nyní, protože velká část studentů univerzity přijíždí na semestry nebo celé studijní programy z jiných zemí. Možnosti mezinárodního cestování jsou výhledově značně nejisté a škola tím chce utnout polemiky o tom, kdy a jak se výuka normálně rozběhne a zda se cizinci mají do země vydat a cestu na Ostrovy plánovat. 

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video