Pakistánský ministr nabízí odměnu za smrt autora amerického filmu | E15.cz

Pakistánský ministr nabízí odměnu za smrt autora amerického filmu

Protiislámský film vyvolal bouřlivé protesty i v Pákistánu
Protiislámský film vyvolal bouřlivé protesty i v Pákistánu
• 
ZDROJ: profimedia.cz

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Pákistánský ministr železnic Ghulám Ahmad Bilúr nabízí odměnu 100 dolarů (přes 1,9 milionu korun) za smrt autora protiislámského filmu Nevinnost muslimů. Agentuře AP řekl, že by odměnu zaplatil z vlastní kapsy.

V islámských zemích v uplynulých dnech protestovaly tisíce vyznavačů islámu proti americkému filmu, jenž podle nich uráží jejich proroka Mohameda, když jej vykresluje jako podvodníka a chlípníka. Jenom v Pákistánu v pátek při násilnostech vyvolaných amatérským snímkem zemřelo více než 20 lidí. Dnes v Islámábádu už pokojně demonstrovalo přes 1500 lidí.

Pákistánský ministr dokonce naznačil, že odměna je určena i fundamentalistickému hnutí Taliban a teroristické organizaci Al-Káida, pokud se ujmou „svaté povinnosti“ a pomohou najít a zabít autora filmu.

Autorství kontroverzního nízkorozpočtového filmu není zcela jasné. Údajný autor upoutávky k filmu Nakoula Basseley Nakoula se skrývá. Trailer s arabským dabingem se tento měsíc objevil na portálu YouTube.

Spojené státy svým občanům doporučují necestovat do Pákistánu. Tamní americká ambasáda zaplatila televizní spoty, v nichž americký prezident Barack Obama a ministryně zahraničí Hillary Clintonová film odsuzují.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video