Pence v Bruselu: Rusko by mělo plnit závazky z Minsku | E15.cz

Pence v Bruselu: Rusko by mělo plnit závazky z Minsku

ČTK, ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Spojené státy nemění pohled na ukrajinskou krizi, dal dnes v Bruselu najevo americký viceprezident Mike Pence. USA podle něj trvají na suverenitě a územní celistvosti evropských států. Po jednání s šéfem unijních summitů Donaldem Tuskem Pence prohlásil, že je třeba, aby Rusko plnilo závazky vyplývající z mírových dohod z Minsku. Obě strany ukrajinského konfliktu podle něj musejí okamžitě zajistit příměří.

Pence dodal, že v souladu s přáním nového prezidenta Donalda Trumpa, budou také Spojené státy hledat novou "společnou půdu" ve vztazích s Ruskem.

Spojené státy a Evropská unie také sdílejí stejné hodnoty a stávajícím hrozbám pro bezpečnost a stabilitu musí čelit společně. Pence také zdůraznil, že USA nadále počítají se spoluprací a partnerství s Evropskou unií.

Přes všechny rozdíly podle amerického viceprezidenta mají obě strany společné hodnoty i dědictví. "A především stejný smysl - podporovat mír a prosperitu, svobodu, demokracii a vládu práva. A těmto cílům zůstáváme oddáni," poznamenal Pence.

Autor: ČTK, ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video