Policie v Rusku zatkla přes 400 lidí na akcích proti Putinovi | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak uspět v krizi

Policie v Rusku zatkla přes 400 lidí na akcích proti Putinovi

ČTK

Policie v neděli v Moskvě a Petrohradě zadržela dohromady přes 400 lidí, kteří se podle ní dopouštěli rušení veřejného pořádku. S odvoláním na nevládní organizace to uvedla agentura AFP. Zatčení byli mezi těmi, kteří po výzvě jednoho radikálního opozičního činitele demonstrovali proti prezidentovi Vladimiru Putinovi.

Agentura Reuters poznamenala, že šlo o další zátah proti potenciálním odpůrcům současné vlády kolem svátku národní jednoty. Ten nahradil oslavy bolševické revoluce z roku 1917.

Podle rádia Echo Moskvy, které je kritické vůči současnému ruskému vedení, kontrolovali policisté hlavně mladé lidi.

Říjnová revoluce pomohla kapitalismu osvojit si lidskou tvář, tvrdí filosof Hauser

Policie uvedla, že někteří ze zadržených u sebe měli nože a zbraně k sebeobraně. Jsou mezi nimi členové nacionalistického hnutí Artpodgotovka. Jeho šéf Vjačeslav Malcev vyzval příznivce, aby v neděli přišli protestovat proti vládě.

V kontextu stého výročí říjnové revoluce, které připadá na úterý, hovořil o nové revoluci, informovala agentura DPA. Ruské úřady řadí Artpodgotovku mezi teroristické organizace.

V pátek tajná služba FSB oznámila, že zadržela více spiklenců z řad hnutí, kteří se prý chystali v Moskvě a okolí podpalovat sídla úřadů a přepadávat policisty.

Rusko a Čína uvažují nad propojením svých platebních systémů
 Putin při odhalení „Zdi nářků“ odsoudil stalinské represe

 

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!