Poslanci slovenské strany propagují zrušení imunity nahotou | E15.cz

Poslanci slovenské strany propagují zrušení imunity nahotou

Svérázná kampaň poslanců SaS
Svérázná kampaň poslanců SaS
• 

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Poslanci slovenské liberální strany Svoboda a solidarita (SaS) se rozhodli nahotou bojovat za schválení návrhu na zrušení přestupkové imunity členů parlamentu. Sedmnáct zákonodárců druhé nejsilnější koaliční strany odhodilo ošacení a společně se pak nechali zvěčnit fotografem.

Na fotce, kterou strana zveřejnila na sociální síti, stojí smějící se poslanci a poslankyně liberálů. Intimní partie mají zahaleny plakátem s nápisem „Svlečme poslance z imunity…“. Mluvčí strany Tatiana Tóthová uvedla, že zákonodárci se fotili ve spodním prádle. Na záběru chybí jeden člen poslaneckého klubu SaS, který byl v době focení údajně v cizině.

Cílem svérázné kampaně, která nemá v zemi obdoby, je přimět ostatní parlamentní strany k hlasování za zrušení ochrany zákonodárců před tresty za přestupky, jako například za rychlou jízdu. Předlohu zákona posunul parlament do závěrečné fáze jednání už loni v květnu, definitivní rozhodnutí ale následně sněmovna odkládala. Předloha je znovu zařazena na program nadcházející schůze sněmovny, která bude patrně poslední před březnovými předčasnými volbami.

Návrh zákona počítá se zrušením přestupkové imunity nejen poslanců, ale také soudců. Na schválení materiálu stačí souhlas většiny poslanců přítomných na hlasování. Dosluhující vláda premiérky Ivety Radičové se v minulosti neúspěšně pokoušela výrazně okleštit i trestněprávní imunitu poslanců a soudců; k potřebné změně ústavy, která vyžaduje hlasy tří pětin všech poslanců, ale koalice nezískala podporu opozice.

Svérázná kampaň poslanců SaS Autor:
Svérázná kampaň poslanců strany Svoboda a solidarita

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video