Chilské letadlo při cestě na Antarktidu zmizelo | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak uspět v krizi

Při cestě na Antarktidu se ztratilo letadlo, na palubě bylo 38 lidí. Stroj zřejmě havaroval

ČTK, bru

Na jihu Chile se ztratilo z radarů vojenské letadlo se 38 osobami na palubě. Letoun mířil z města Punta Arenas na chilskou základnu v Antarktidě. Chilská armáda vyslala na místo pátrací a záchranný tým, předpokládá, že letoun se zřítil.

„Na palubě (vojenského dopravního letounu) C-130 Hercules cestovalo 38 lidí, z toho 17 byla posádka a 21 cestující,“ uvedlo chilská letectvo v prohlášení. Letoun měl dovézt materiál a techniky na základnu na Ostrově krále Jiřího.

„Předpokládáme, že letadlo havarovalo," prohlásil na tiskové konferenci chilský generál Francisco Torres. Letounu totiž už muselo dojít palivo.

Letadlo startovalo z Punta Arenas v 16:55 místního času, rádiový kontakt s ním byl ztracen v 18:13 místního času (22:13 SEČ). Letadlo v tu chvíli mělo za sebou asi 700 kilometrů ze své více než 1200 kilometrů dlouhé plánované trasy, nacházelo se nad Drakeovým průlivem. Chilské letectvo uvedlo, že počasí v oblasti bylo dobré.

Chilský prezident Sebastián Piňera oznámil, že spolu s ministry vnitra a obrany situaci sleduje a ráno se proto chystá do Punta Arenas.

Chile spravuje 1,2 milionu kilometrů čtverečních antarktického území. Na kontinentu provozuje devět základen, více než kterákoliv jiná země světa.

Autor: ČTK, bru
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!