Chilské letadlo při cestě na Antarktidu zmizelo | E15.cz

Vše o miliardářích

Vše o miliardářích Vstoupit do speciálu

Při cestě na Antarktidu se ztratilo letadlo, na palubě bylo 38 lidí. Stroj zřejmě havaroval

ČTK, bru

Na jihu Chile se ztratilo z radarů vojenské letadlo se 38 osobami na palubě. Letoun mířil z města Punta Arenas na chilskou základnu v Antarktidě. Chilská armáda vyslala na místo pátrací a záchranný tým, předpokládá, že letoun se zřítil.

„Na palubě (vojenského dopravního letounu) C-130 Hercules cestovalo 38 lidí, z toho 17 byla posádka a 21 cestující,“ uvedlo chilská letectvo v prohlášení. Letoun měl dovézt materiál a techniky na základnu na Ostrově krále Jiřího.

„Předpokládáme, že letadlo havarovalo," prohlásil na tiskové konferenci chilský generál Francisco Torres. Letounu totiž už muselo dojít palivo.

Letadlo startovalo z Punta Arenas v 16:55 místního času, rádiový kontakt s ním byl ztracen v 18:13 místního času (22:13 SEČ). Letadlo v tu chvíli mělo za sebou asi 700 kilometrů ze své více než 1200 kilometrů dlouhé plánované trasy, nacházelo se nad Drakeovým průlivem. Chilské letectvo uvedlo, že počasí v oblasti bylo dobré.

České pivo dobývá už i Antarktidu

Chilský prezident Sebastián Piňera oznámil, že spolu s ministry vnitra a obrany situaci sleduje a ráno se proto chystá do Punta Arenas.

Chile spravuje 1,2 milionu kilometrů čtverečních antarktického území. Na kontinentu provozuje devět základen, více než kterákoliv jiná země světa.

Na okraji známých světů. Jižní Sandwichovy ostrovy si člověk musí zasloužit
Turistická sezóna na severním pólu skončila dříve, než začala

Autor: ČTK, bru
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!