Průmyslová výroba v Německu v září nečekaně prudce klesla | E15.cz

Průmyslová výroba v Německu v září nečekaně prudce klesla

Ilustrační foto
Ilustrační foto
• 
ZDROJ: Martin Siebert, Euro

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Průmyslová výroba v Německu klesla v září ve srovnání s předešlým měsícem o 1,1 procenta. Zaznamenala tak největší propad za více než rok. Vyplývá to z údajů tamního ministerstva hospodářství. Analytici v anketě agentury Reuters naopak počítali s růstem o 0,5 procenta. Data naznačují, že zpomalování na rozvíjejících se trzích zanechává na největší evropské ekonomice stopu.

Za poklesem stála především nižší výroba spotřebního zboží a kapitálových statků, což jsou produkty, které slouží k další výrobě. Snížila se i produkce ve stavebnictví. Výroba energií naopak vzrostla. Úřad dnes zároveň upravil údaj za srpen na pokles o 0,6 procenta namísto původně uváděného propadu o 1,2 procenta.

Čtvrteční zpráva ministerstva hospodářství navíc ukázala, že zakázky německých průmyslových podniků se v září nečekaně snížily a pokles zaznamenaly již třetí měsíc za sebou. Příčinou byla hlavně slabší poptávka ze zahraničí. Podle analytiků byla tato zpráva dalším signálem, že německá ekonomika by na konci roku mohla ztrácet dech.

De Industrial Production Mom

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video