Průzkum: evropské firmy kvůli brexitu nechtějí investovat v Británii | E15.cz

Průzkum: evropské firmy kvůli brexitu nechtějí investovat v Británii

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Evropské firmy jsou po brexitu méně ochotny investovat ve Velké Británii. Odchod země z EU postihne zejména průmyslové a energetické firmy, výrobce zbytného spotřebního zboží, finanční společnosti a IT firmy. Vyplývá to z průzkumu investiční společnosti Fidelity International, která oslovila vedení firem z celého světa.

Británie na konci minulého měsíce oznámila EU svůj záměr odejít poté, co se loni pro brexit vyslovili v referendu občané země. Nyní startují dvouletá jednání o konkrétní podobě britského vystoupení z bloku.

Podle průzkumu je rizikem tlumivý účinek všeobecné nejistoty a nedostatek informací ohledně budoucích vztahů mezi Británií a EU. Rizika hrozí i londýnskému finančnímu sektoru a realitnímu trhu a v neposlední řadě hrozí odliv talentů.

"Zpomalení v souvislosti s brexitem by mohlo prostřednictvím obchodních vazeb ovlivnit další evropské země, přičemž obzvláště zranitelné je Německo," uvedla investiční ředitelka Fidelity International Anna Stupnytská.

Každoroční výzkum analytiků společnosti Fidelity International pokrývá všechny regiony a sektory. Opírá se o názory a znalosti 146 akciových a dluhopisových analytiků, kteří vycházejí ze 17ti tisíc rozhovorů s odpovědnými zástupci firem. Fidelity International byla založena v roce 1969 a poskytuje investiční služby a produkty soukromým a institucionálním investorům.

Tomský: Rozhodnutí Britského nejvyššího soudu Brexit nijak neohrozí

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video