Putin: Privatizace pokračuje, zatčení ministra hospodářství na tom nic nezmění | E15.cz

Putin: Privatizace pokračuje, zatčení ministra hospodářství na tom nic nezmění

ČTK

Zatčení ruského ministra hospodářství Alexeje Uljukajeva kvůli obvinění z korupce nemá žádný dopad na současné privatizační plány, ani na prodej podílu v největší ruské ropné společnosti Rosněfť. Na tiskové konferenci po skončení summitu Rady pro ekonomickou spolupráci Asie a Tichomoří (APEC) v Limě to řekl ruský prezident Vladimir Putin.

Rusko hodlá ještě v letošním roce prodat skoro pětinový podíl ve státní společnosti Rosněfť. Privatizaci státního majetku má přitom na starosti právě ministerstvo hospodářství. "Privatizační plány přehodnocovat nebudeme," řekl Putin.

Rusové zaútočí na Pobaltí do dvou let, tvrdí expert, jenž předpověděl Ukrajinu

Uljukajev byl zadržen kvůli podezření z přijetí úplatku dva miliony dolarů (přes 50 milionů Kč). Peníze měl dostat za pozitivní posudek k převzetí regionální společnosti Bašněfť firmou Rosněfť. Putin Uljukajeva krátce po zatčení zbavil funkce.

Uljukajev v listopadu uvedl, že prodej 19,5 procenta akcií Rosněfti by měl vynést minimálně 748,3 miliardy rublů (295,5 miliardy Kč). Předpokládá se, že podíl ještě letos koupí sama Rosněfť a v prvním čtvrtletí příštího roku jej prodá soukromým investorům.

Komentář Michaela Romancova: Proč se Rusko těší na Trumpa

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!