Putin: Rusko nechce destabilizovat Evropskou unii, v našem zájmu je jednota | E15.cz

Putin: Rusko nechce destabilizovat Evropskou unii, v našem zájmu je jednota

Putin: Rusko nechce destabilizovat Evropskou unii, v našem zájmu je jednota
Vladimír Putin
• 
ZDROJ: Reuters

ČTK

Ruský prezident Vladimir Putin popřel, že by jeho země považovala za politickou výhodu nestabilní Evropskou unii. V zájmu Ruska naopak je, aby byla unie jednotná a vzkvétající, protože je jeho nejdůležitějším obchodním partnerem, řekl šéf Kremlu v rozhovoru s rakouskou televizí ORF před návštěvou Vídně.

"Není naším cílem něco nebo někoho v EU štěpit. Spíš máme zájem na tom, aby byla EU jednotná a vzkvétala, protože EU je naším nejdůležitějším obchodním a hospodářským partnerem," řekl Putin v předvečer dnešní pracovní návštěvy, během níž se ve Vídni setká s rakouským prezidentem Alexanderem Van der Bellenem a kancléřem Sebastianem Kurzem.

Některé kontakty s euroskeptickými hnutími na stranické úrovni podle Putina neměly za cíl destabilizovat EU. "Musíme naopak rozšiřovat spolupráci s EU," zdůraznil ruský prezident.

Putin: Porušování pravidel se stává pravidlem

Rakousko je první zemí EU, kterou Putin navštíví po svém letošním znovuzvolení. S rakouskými představiteli má jednat mimo jiné o ukrajinské krizi, o hospodářských sankcích, které na sebe navzájem uvalily EU a Rusko, a o mezinárodněpolitické situaci.

Putin zdůraznil, že Rusko má s alpskou republikou, která je členem EU, ale nikoli NATO, dobré vztahy. "Ani v posledních letech nebyl dialog přes všechny obtíže přerušen," konstatoval nejmocnější muž Ruska.

Komentář Michaela Romancova: Ruské mosty a cesty nikam
Komentář Gregora Martina Papucska: Orbán je čím dál tím stejnější
Lavrov: Denuklearizace Koreje není možná bez zrušení sankcí

Autor: ČTK
 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Články odjinud