Rusko doufá, že Řecko brzy dosáhne dohody s věřiteli | E15.cz

Rusko doufá, že Řecko brzy dosáhne dohody s věřiteli

Moskva
Moskva
• 
ZDROJ: ctk/AP

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Rusko doufá, že Řecko dosáhne dohody s mezinárodními věřiteli ohledně další finanční pomoci co nejdříve. Prohlásil to mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov. Otázka případné finanční pomoci Moskvy Aténám by prý měla být směřována řeckým úřadům, dodal.

„Chceme, aby naši řečtí partneři dosáhli potřebného kompromisu s věřiteli, co nejdříve to bude možné, a přijali rozhodnutí, která umožní v zemi nastolit ekonomickou a sociální stabilitu,“ řekl Peskov novinářům. Kreml podle něj respektuje výsledek řeckého referenda a události v zemi detailně sleduje.

Celkem 61,31 procenta voličů v Řecku odmítlo v nedělním referendu podmínky, které jim v červnu v rámci nové dohody o finanční pomoci pro tuto zadluženou zemi předložila eurozóna. Řecký ministr financí ráno oznámil, že odstupuje z funkce, aby usnadnil premiérovi Alexisi Tsiprasovi vyjednání nové dohody s věřiteli.

Předseda řecké vlády uskutečnil v nedávné době dvě cesty do Ruska. Ve druhé polovině června diskutoval s ruským prezidentem Vladimirem Putinem o možnosti dodávek řecké zemědělské produkce do Ruska. Případnou finanční pomoc Ruska podlomené řecké ekonomice prý ale neprojednávali. Během dubnové návštěvy Moskvy Tsipras zopakoval, že jeho země nesouhlasí se západními sankcemi uvalenými na Rusko kvůli krizi na Ukrajině.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video