Sky News: Torzo zavražděného novináře leželo na zahradě saúdského konzula | E15.cz

Sky News: Torzo zavražděného novináře leželo na zahradě saúdského konzula

Zavražděný novinář Džamal Chášukdží.
Zavražděný novinář Džamal Chášukdží.
• 
ZDROJ: ČTK

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Části těla zavražděného saúdskoarabského opozičního novináře Džamála Chášukdžího se údajně našly v zahradě rezidence saúdského konzula v Istanbulu. Uvedla to dnes britská televize Sky News s odvoláním na nejmenovaný zdroj, zatímco úřady takové informace nepotvrdily. Informaci televize přinesla krátce poté, co také turecký prezident Recep Tayyip Erdogan oznámil, že smrt novináře byla předem naplánovaná vražda, ale že Ankara neví, kde je jeho tělo.

Televize Sky News s odvoláním na anonymní "vysoce postavené zdroje" uvedla, že části těla novináře se našly. Podle jednoho ze zdrojů se našly v zahradě istanbulské rezidence saúdskoarabského konzula, jehož rezidenci prohledaly turecké úřady minulý týden. Podle téhož zdroje, na nějž se odvolává Sky New, byl novinář brutálně zavražděn a i jeho obličej byl "znetvořen".

Chášukdží, který kritizoval saúdskoarabský režim, včetně korunního prince Muhammada bin Salmána a od loňska žil v USA, zmizel 2. října na saúdskoarabském konzulátu v Istanbulu, kam si šel vyřídit doklady kvůli svatbě. Saúdská Arábie dlouho tvrdila, že konzulát opustil živý, až teď o víkendu přiznala, že zemřel při potyčce na konzulátu. Turecko už krátce po novinářově zmizení pracovalo s verzí, že novinář byl zavražděn.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video