Spojené státy přijmou 45 tisíc uprchlíků, plánuje Trump | E15.cz

Spojené státy přijmou 45 tisíc uprchlíků, plánuje Trump

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Administrativa amerického prezidenta Donalda Trumpa chce v nadcházejícím fiskálním roce, který začíná v říjnu, přijmout maximálně 45 000 uprchlíků.

Informovala o tom agentura Reuters s tím, že Trump kvótu formálně oznámí v nadcházejících dnech. Na letošní fiskální rok byl strop nastavený ještě demokratickým prezidentem Barackem Obamou 110 000 běženců, Trump ale program omezil na 50 000 lidí.

Chystané opatření již Trumpova administrativa sdělila ve zprávě Kongresu. V dokumentu se například uvádí, že pro Afriku činí limit 19 000 uprchlíků, pro Blízký východ a jižní Asii 17 500, pro Latinskou Ameriku a Karibik 1500 lidí a pro Evropu se Střední Asií 2000 běženců.

Snížení kvót podle AP odráží podle AP Trumpův postoj k přijímání běženců, který prokázal po lednovém nástupu do prezidentské funkce. Trump totiž o více než polovinu snížil kvótu stanovenou na letošní fiskální rok, který končí v sobotu.

Ačkoli limit činil 50 000 lidí, konečné číslo je odhadováno zhruba o 4000 běženců vyšší. Pro srovnání, o rok dříve za Obamovy administrativy přijaly Spojené státy necelých 85 000 uprchlíků.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video