Do Německa chce stále víc Turků. Počet žádostí o azyl vzrostl o polovinu | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak vydělat v těžkých časech

Více k tématu

Do Německa chce stále víc Turků. Počet žádostí o azyl vzrostl o polovinu

ČTK

Počet žádostí o azyl, které letos podali v Německu občané Turecka, vzrostl ve srovnání se stejným obdobím loňského roku o více než polovinu.

S odvoláním na data německých úřadů o tom informovala agentura Reuters. Turci začali o ochranu v Německu žádat ve zvýšené míře poté, co Ankara zahájila čistky po loňském zmařeném puči.

Zatímco od ledna do srpna loňského roku v Německu o azyl požádalo 2836 Turků, letos už jich bylo 4408, tedy o 55 procent více, uvedl Spolkový úřad pro migraci a uprchlíky (BAMF).

Státy Evropské unie by mohl k přijímání uprchlíků motivovat příspěvek 60 tisíc eur za každého z nich

"Zaznamenali jsme nárůst počtu žádostí od žadatelů z Turecka. Nemůžu nicméně sdělit nic k důvodům těchto žádostí, protože nevedeme statistiky o tom, proč lidé prchají," uvedla mluvčí německého ministerstva vnitra.

Podle agentury Reuters ale zvýšený počet žádostí zřejmě souvisí se situací v Turecku po loňském červencovém pokusu o státní převrat. Ankara totiž začala pronásledovat příznivce hnutí duchovního Fethullaha Gülena, který je podle prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana strůjcem puče. Gülen, který dlouhodobě žije v USA, toto obvinění odmítá.

Merkelová nehodlá rušit kontroly na německých hranicích

Turecké úřady v souvislosti s pokusem o puč z 15. července 2016 zadržely už asi 50 000 lidí, vyšetřování jich ale čelilo více než 150 000. Zhruba 145 000 státních zaměstnanců, pracovníků bezpečnostních složek a vysokoškolských pedagogů přišlo o práci.

Muslimové jsou v Německu stále lépe integrovaní, ukazuje studie. Část z nich ale opouští školu předčasně

Česko uprchlíky nezajímá. Počet žadatelů o azyl klesl o polovinu

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!