Společnosti CME klesly tržby a zvýšila se provozní ztráta | E15.cz

Společnosti CME klesly tržby a zvýšila se provozní ztráta

CME Group
CME Group
• 
ZDROJ: profimedia.cz

ČTK, jnd

Mediální společnost CME ve třetím čtvrtletí zaznamenala oproti stejnému období loňského roku pokles čistých výnosů. Zatímco loni činily 165,5 milionu dolarů, letos to bylo jen 140,1 milionu dolarů (asi 2,7 miliardy korun). Firmě, která v Česku vlastní televizi Nova, klesl i provozní zisk před odpisy a amortizací (OIBDA), provozní ztráta se zvýšila. O výsledcích CME dnes informovala Romana Wyllie z firmy.

„Výsledky třetího čtvrtletí a výhled na celý rok 2012 naznačují, že naše trhy jsou stále v útlumu. Ve druhém pololetí roku 2012 nesplňují výdaje na TV reklamu naše očekávání,“ uvedl v tiskové zprávě Adrian Sarbu, prezident a generální ředitel společnosti CME.

Provozní zisk před odpisy a amortizací (OIBDA) za letošní třetí čtvrtletí činil 3,5 milionu USD v porovnání s 8,9 milionu za stejné období uplynulého roku. Provozní ztráta za dané čtvrtletí činila 18,4 mil. USD, loni to bylo 12,9 milionu dolarů.

Firma zveřejnila také ukazatele za období devíti měsíců končící 30. zářím 2012. Za těchto letošních devět měsíců činily čisté výnosy CME 518,7 milionu dolarů, tedy o zhruba 70 milionů dolarů méně než za první tři čtvrtletí roku 2011. Tehdy CME dosáhla čistých výnosů 587,9 milionu USD. „OIBDA za období devíti měsíců končící dnem 30. září 2012 činila 64,7 milionu USD v porovnání s 85,8 milionu USD za devět měsíců v r. 2011,“ uvedla CME.

Provozní ztráta během prvních devíti měsíců roku činila 5,1 milionu USD, loni ve stejném období firma vykázala zisk 18,9 milionu USD. Čistá ztráta se od začátku roku do konce září zlepšila o 59,1 milionu USD na 43,3 milionu USD. Loni tedy v tomto období čistá ztráta činila 102,4 milionu USD.

„Třebaže se nám podařilo zlepšit kapitálovou strukturu a prodloužit splatnost dluhopisů, nedokázali jsme splnit své cíle prodeje a výše peněžního toku. V obtížných makroekonomických podmínkách je naší prioritou udržení našeho vedoucího postavení, striktní řízení nákladů a zlepšování tvorby volného peněžního toku a likvidity,“ dodal Sarbu.

Součástí skupiny CME je i společnost CET 21, která drží licence pro vysílání televizních stanic , Nova Cinema, Nova Sport a české verze hudební stanice MTV. CME celkem provozuje televizní stanice v šesti zemích střední a východní Evropy. Její akcie se obchodují na trhu Nasdaq v USA a na pražské burze cenných papírů.

Autor: ČTK, jnd

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.