Střelba a výbuchy v Manile: Turistické letovisko pod palbou útočníků | E15.cz

KoronaHelpdesk E15

Jak ekonomicky přežít koronavir

Více k tématu

Střelba a výbuchy v Manile: Turistické letovisko pod palbou útočníků

ČTK

Přinejmenším několik zraněných si vyžádal incident v turisty oblíbeném hotelovém komplexu Resorts World Manila ve filipínské metropoli. 

Svědci podle agentury Reuters slyšeli střelbu a výbuchy. Policie okolí uzavřela. Podle agentury AFP se k útoku v Manile přihlásila teroristická organizace Islámský stát.

V komplexu, ve kterém jsou kromě několika hotelů také zábavní a nákupní střediska, kasino, kina a restaurace, podle agentury DPA kolem půlnoci místního času (18:00 SELČ) začalo střílet několik lidí. Podle filipínského listu Inquirer do hotelu vtrhli maskovaní muži v černém, jeden z nich zapálil stoly v kasinu. Podle zpravodajského kanálu ANC byli útočníci dva.

Výbuch v Kábulu zabil 90 lidí, exploze zasáhla i českou ambasádu

Na místě jsou podle svědků zranění, informace o případných mrtvých zatím žádné nejsou. Mluvčí filipínské armády uvedl, že policie má situaci pod kontrolou, vojsko prý vývoj pečlivě sleduje. Stanice CNN uvedla, že byli z komplexu evakuováni hosté i zaměstnanci.

Z areálu, který stojí nedaleko vytíženého mezinárodního letiště, vychází hustý kouř. Místní hasiči podle agentury Reuters potvrdili, že hoří ve druhém patře budovy.

"Žádáme o modlitby v těžkých dobách, které prožíváme," napsal na twitteru komplex Resorts World.

Islámský stát je v Mosulu na pokraji porážky. Iráčané zahájili ofenzivu, která má IS dorazit

Mluvčí amerického prezidenta Donalda Trumpa uvedl na twitteru, že je prezident o situaci na Filipínách informován. Ministerstvo zahraničí USA vyzvalo své občany, aby se oblasti kolem komplexu vyhnuli.

Filipínská armáda od začátku minulého týdne bojuje ve městě Marawi na ostrově Mindanao na jihu země s islamisty spřízněnými s organizací Islámský stát (IS). Na jihu převážně katolických Filipín bojují muslimští separatisté o autonomii od 60. let minulého století.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!