Střelba v Německu: Zemřelo šest osob | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak uspět v krizi

Střelba v německém městě Rot am See si vyžádala životy šesti lidí

ČTK

Šest příbuzných zastřelil ve městě Rot am See na jihozápadě Německa šestadvacetiletý Němec. Policisté jej na místě činu zadrželi. Jeho motiv zatím není jasný, vyšetřovatelé ale podle místního policejního prezidenta Reinera Möllera předpokládají, že šlo "o rodinné drama". Mladík použil poloautomatickou krátkou zbraň, ke které měl jako sportovní střelec zbrojní průkaz.

Kromě tří mrtvých mužů a tří žen si střelba v obci, která leží na půl cesty mezi Stuttgartem a Norimberkem, vyžádala také dva zraněné. Podle Möllera je jeden z nich v ohrožení života. Dva mrtvé našli policisté v domě a čtyři za domem, ve kterém byl hostinec.

Čin policii krátce před 13. hodinou ohlásil sám pachatel. Na policii následně počkal před domem, ve kterém podle Möllera s rodinou bydlel. Nyní je muž ve vazbě a odmítá vypovídat, než se dostaví jeho právník.

Další letecká katastrofa Boeingu. U Teheránu zemřelo 176 osob

Všechny oběti střelby jsou s 26letým útočníkem v příbuzenském vztahu. Mezi mrtvými jsou jeho otec a jeho matka, u dalších osob se příbuzenská vazba upřesňuje. Obětem bylo od 36 do 69 let. Podle policejního prezidenta Möllera pachatel ohrožoval také dvě děti ve věku 12 a 14 let, kterým se ale nic nestalo.

Na místě činu zasahovalo množství policistů z různých jednotek včetně příslušníků speciálního útvaru, uvedl Möller.

Slovenská policie po explozi v prešovském paneláku obvinila tři lidi. Neštěstí si vyžádalo osm životů

Poblíž ústředí ruské tajné služby FSB se střílelo. Zemřeli dva lidé

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!