Po střelbě u ústředí ruské tajné služby FSB jsou dva mrtví | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak uspět v krizi

Poblíž ústředí ruské tajné služby FSB se střílelo. Zemřeli dva lidé

ČTK

Poblíž moskevského ústředí ruské tajné služby FSB večer střílel neznámý útočník s kalašnikovem, který nejméně jednoho člověka zabil a pět dalších zranil. Informovala o tom kontrarozvědka a ministerstvo zdravotnictví. Příslušníci bezpečnostních složek muže zabili. Agentura Reuters s odvoláním na očité svědky napsala, že v uzavřené oblasti kolem náměstí Lubjanka, kde se centrála FSB nachází, byla i po sdělení o dopadení útočníka dál slyšet střelba a také exploze.

Ruské tajné služby událost v centru Moskvy vyhodnotily jako teroristický čin, informovala na sociálních sítích zpravodajská stanice RT. Uvedly také, že útočník byl sám, dovnitř budovy FSB se nedostal a střílel v její těsné blízkosti. Některá média předtím tvrdila, že incident se odehrál ve vstupní hale objektu. O život vedle útočníka přišel podle agentury TASS pracovník FSB.

Mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov řekl, že prezident Vladimir Putin byl o incidentu informován.

Agentura Interfax s odvoláním na ministerstvo zdravotnictví uvedla, že při střelbě utrpělo zranění celkem pět lidí, dva zaměstnanci FSB byli zraněni těžce.

Ruská média začala o křiku a střelbě na náměstí Lubjanka informovat před 19. hodinou místního času (před 17. hodinou středoevropského  času), tedy krátce poté, co Putin ukončil svou několikahodinovou výroční tiskovou konferenci a v Kremlu se za jeho účasti konal koncert na počest svátku ruských tajných služeb.

Média popsala, že okamžitě po zahájení střelby začali lidé z okolí v panice prchat. Ulice kolem náměstí policie uzavřela a podle agentury Reuters na místo přijela i plně vyzbrojená jednotka rychlého nasazení. Střelba se od sídla FSB ozvala i později, úřady ji ale zatím nevysvětlily.

Rusové ukradli českému národu 21 let svobodného života, říká Babiš na kritiku Kremlu
Ruská a čínská špionáž v Česku zesilují, varuje BIS ve výroční zprávě
Nový pokus. Ministr Toman už chystá další podnikatelskou misi do Ruska

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!