Téměř sto lidí napojených na Islámský stát zadržela turecká policie | E15.cz

Vše o netradičních investicích

Vše o netradičních investicích Vstoupit do speciálu

Téměř sto lidí napojených na Islámský stát zadržela turecká policie

ČTK

Necelou stovku lidí údajně napojených na teroristickou organizaci Islámský stát (IS) zadržela turecká policie při raziích v Istanbulu a na jihu země. Už ve čtvrtek policisté zadrželi při zátazích v Ankaře a Burse celkem 195 údajných členů zmíněné radikální sunnitské organizace.

Při několika domovních prohlídkách zadrželi policisté v různých čtvrtích Istanbulu celkem 82 cizinců. Jejich národnost policie nezveřejnila. Podle agentury Anadolu podezřelí už v minulosti bojovali v řadách IS v konfliktních zónách a nyní se chtěli dostat do Sýrie. Zda podezřelí v minulosti pobývali v Sýrii a snažili se vrátit, nebo zda bojovali v jiných oblastech, ve kterých působily či působí odnože IS, není jasné.

Dalších 11 Syřanů zadržely bezpečnostní složky v jihoturecké provincii Adana. Také je podezřívají z napojení na IS. Policie v poslední době zvýšila úsilí v boji proti radikálům z IS, kteří se zdržují na území Turecka. Ve čtvrtek zadržela při zátazích v Ankaře a Burse celkem 192 údajných radikálů. Turecko se v posledních letech stalo terčem mnoha teroristických útoků. K některým z nich se přihlásila organizace Islámský stát, k dalším kurdští separatisté.

Syrská armáda rozprášila poslední zbytky IS v zemi, dobyla jeho poslední město

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!