Thajsko sužují záplavy, ze ZOO uniklo 10 pětimetrových krokodýlů. Úřady varují: Jsou hladoví | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak uspět v krizi

Thajsko sužují záplavy, ze ZOO uniklo 10 pětimetrových krokodýlů. Úřady varují: Jsou hladoví

Thajsko sužují záplavy, ze ZOO uniklo 10 pětimetrových krokodýlů. Úřady varují: Jsou hladoví
S vězni diskutovat rozhodně nebudou.
• 
ZDROJ: scom

ČTK

Záplavy, které neobvykle v turistické sezoně sužují přes týden jih Thajska, si vyžádaly už 19 obětí. Velká voda, někde dosahující až výšky střechy domu, postihla asi milion lidí v deseti provinciích. Informovala o tom dnes německá televize n-tv.

Thajská policie také varovala obyvatele v provincii Nakchon Sítchammarát před deseti krokodýly, kterým se podařilo utéci z tamní zoologické zahrady. Úřady navíc informovaly, že krokodýli, kteří dosahují délky až pěti metrů, jsou hladoví. Všechny pokusy policie je chytit byly zatím neúspěšné.

Záplavy začaly na Nový rok, což je v tamní oblasti neobvyklé. Období dešťů trvá v Thajsku většinou od června do října. V nynější turistické sezoně ale postihly jih Thajska už druhé záplavy. Ty první ze začátku prosince si vyžádaly 35 obětí.

Smutný thajský měsíc. Po smrti krále zavřely nevěstince

Od Nového roku zemřelo v důsledku povodní v Thajsku již 19 lidí, většina z nich se podle thajského krizového štábu utopila.

Velká voda překvapila řadu turistů. V pátek zachránila policie pět rekreantů, včetně jednoho Němce, ze zatopeného hotelu v provincii Nakchon Sítchammarát. Tamní letiště muselo být kvůli povodním uzavřeno, zatím do pondělka. Přerušeno bylo i vlakové spojení.

Na thajském ostrově Samui, který je oblíbenou destinací zahraničních turistů, úřady kvůli velké vodě zakázaly koupání a potápění. Několik stovek návštěvníků čeká na tamním letišti, protože jejich lety byly odloženy.

Evropou by opět mohl pobíhat pratur. Vědci oživují 400 let vyhynulé zvíře
Pražská zoo letos přilákala nejvíce návštěvníků ve své historii

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!