Trump shání peníze na kampaň v cizině, i když to zákon zakazuje | E15.cz

Trump shání peníze na kampaň v cizině, i když to zákon zakazuje

Donald Trump
Donald Trump
• 
ZDROJ: ctk/ap

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Zahraniční politici jsou "bombardováni" výzvami k finančním příspěvkům kontroverznímu kandidátovi amerických republikánů na prezidentský úřad Donaldu Trumpovi. Napsala to agentura AP. Děje se tak přesto, že v USA platí federální zákon zakazující využívání peněz z ciziny na volební kampaň.

Dvě americké nevládní organizace dozírající na vedení volební kampaně si podle AP hodlají stěžovat, že Trumpův volební štáb porušuje zákon. V úterý v Londýně údajně oznámil konzervativní poslanec Roger Gale, člen dolní komory britského parlamentu, že on sám i mnozí jeho kolegové jsou zaplaveni výzvami od „jakéhosi Donalda Trumpa“. Prohlásil, že britští poslanci by neměli být vystaveni „agresivnímu spamu“, tedy nevyžádané poště.

Stížnosti na žádosti rozesílané jménem Donalda Trumpa podle amerických nevládních organizací přicházejí z Islandu, Austrálie a Skotska. Trumpův štáb tyto informace nekomentoval.

Podle amerických médií newyorský miliardář finanční podporu své volební kampaně zanedbal. Zatímco na kampaň k primárním volbám přispěl ze svých vlastních fondů, a to prý desítkami milionů dolarů, prezidentskou kampaň si sám financovat nehodlá. Ve srovnání se svou pravděpodobnou soupeřkou Hillary Clintonovou ale zatím shromáždil jen málo prostředků. Podle médií má bývalá první dáma k dispozici přes 40 milionů dolarů, zatímco Trump asi desetinu.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video