Trump: Že je Putin zabiják? Ani naše země není úplně nevinná | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak vydělat v těžkých časech

Více k tématu

Trump: Že je Putin zabiják? Ani naše země není úplně nevinná

ČTK

 Americký prezident Donald Trump se v rozhovoru s televizí Fox News zastal ruského prezidenta Vladimira Putina, když ho moderátor označil za "zabijáka". Trump také řekl, že s Ruskem je lepší spolupracovat, a označil za dobrou věc, pokud Moskva pomůže USA v boji s islámským terorismem.

"Je hodně zabijáků. Také my tu máme hodně zabijáků. Myslíte, že naše země je tak nevinná?" reagoval Trump na prohlášení moderátora Fox News, že Putin je zabiják. Už předtím Trump řekl, že ruského prezidenta respektuje. Dodal ale, že respektuje hodně lidí, takže to neznamená, že "s ním (s Putinem) bude vycházet".

Trump také poznamenal, že lepší je s Ruskem vycházet, než nevycházet. "A pokud nám Rusko pomůže v boji proti Islámskému státu, což je nejdůležitější boj, a proti islámskému terorismu ve světě, pak je to dobrá věc. Budu s ním vycházet? Nevím," řekl Trump.

Ruský a americký prezident spolu hovořili telefonicky minulou sobotu. Bílý dům k telefonátu uvedl, že je začátkem zlepšování vztahů mezi USA a Ruskem. Oba státníci prý hovořili o spolupráci v boji proti terorismu či o Sýrii. O sankcích uvalených Západem na Rusko kvůli ruské anexi Krymu ale podle Bílého domu nemluvili.

VIDEO: První projev prezidenta USA Donalda Trumpa s českými titulky
Přetahovaná mezi Trumpovou administrativou a soudy nekončí. Obnovení imigračního dekretu neprošlo
Evropa se rozpadne, věští chmurnou budoucnost možný velvyslanec USA při EU

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!