Ukrajinský premiér Hončaruk podal demisi | E15.cz

Vše o netradičních investicích

Vše o netradičních investicích Vstoupit do speciálu

Ukrajinský premiér Hončaruk rezignoval. Vládní kabinet čekají velké změny

ČTK

Ukrajinský premiér Oleksij Hončaruk se rozhodl odstoupit. Informovala o tom ukrajinská média poté, co předseda parlamentu Dmytro Razumkov sdělil, že do Nejvyšší rady (zákonodárného sboru) byl doručen rezignační dopis předsedy vlády.

Kolem Hončarukovy demise se ale začaly šířit nejasnosti. List Ukrajinska pravda například napsal, že premiér poslal správnímu soudu žádost, aby Razumkovi zakázal zařadit jeho rezignaci i změny ve složení kabinetu do programu středečního mimořádného zasedání parlamentu. Toto tvrzení ale později rozhodně dementovala Hončarukova mluvčí.

Nejvyšší rada se má 4. března zabývat „problémem vlády“, činností ministerstva vnitra, tajných služeb a úřadu generálního prokurátora v oblasti boje s korupcí v zemi a posilováním vlády práva, napsala Ukrajinska pravda.

Deník rovněž tvrdí, že prezident Volodymyr Zelenskyj navrhl poslanecké skupině své strany Sluha národa jako nového premiéra dosud méně známého Denyse Šmygala. Na zasedání frakce, kterého se Zelenskyj osobně zúčastnil, padla také jména nově navrhovaných ministrů. Změny se mají týkat i důležitých resortů, jako jsou zahraničí, obrana, finance, hospodářství a energetika.

Na svých postech má podle Ukrajinské pravdy zůstat jen pět členů kabinetu. Týká se to i ministra vnitra Arsena Avakova, který už ale nebude vicepremiérem, a ministra spravedlnosti Denyse Maliusky.

Ukrajina chystá historickou reformu, obyvatelé mezitím zahájili protesty

Ukrajinský premiér Hončaruk podal demisi,  Zelenskyj ji zatím nepřijal

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!