V Mali zaútočili teroristé na hotelový komplex, bojovali s nimi i čeští vojáci | E15.cz

V Mali zaútočili teroristé na hotelový komplex, bojovali s nimi i čeští vojáci

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Čeští vojáci se v neděli v africkém státě Mali zapojili do boje proti teroristům, kteří zaútočili na areál hotelového komplexu nedaleko hlavního města Bamaka. Podíleli se na bojích, evakuaci a záchraně lidí. Všichni čeští vojáci jsou v pořádku.

Podle dřívějších zpráv útočníci zabili v letovisku Kangaba nejméně dva lidi. Usmrceni poté byli čtyři radikálové a zachráněno bylo kolem 36 zákazníků nebo pracovníků hotelu

Na místo byli podle Šulce vyslány dva týmy rychlé reakce složené z české jednotky, která v Mali působí. Po příjezdu do areálu hotelu se čeští vojáci zapojili do boje s teroristy.

"Ve spolupráci s příslušníky maliských ozbrojených sil a dalšími složkami poté plnili úkoly při evakuaci a záchraně osob z přepadeného areálu, poskytování první pomoci raněným a doprovodu sanitních vozidel," dodal Šulc.

Maliský ministr obrany připsal útok blíže neupřesněným radikálům. Řekl také, že zvláštní síly v neděli osvobodily dvacítku rukojmích. Na místě zasahovali i francouzští vojáci a příslušníci oddílů OSN z mise MINUSMA.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video