V severní Itálii se zřítil silniční most | E15.cz

KoronaHelpdesk E15

Jak ekonomicky přežít koronavir

Více k tématu

V severní Itálii u města Aulla se zřítil silniční most. Jsou dva zranění

ČTK

U severoitalského města Aulla, zhruba v půli cesty mezi Janovem a Florencií, se zřítil silniční most. Za normálních okolností je to rušná silnice, uvedla agentura Reuters. Při neštěstí byli lehce zraněni dva řidiči, sdělil mluvčí hasičů. Komunikaci podle Reuters provozuje státní správce silnic ANAS.

Celý most se zřítil v 10:25 středoevropského času a na místo vyrazili hasiči. Agentura Reuters napsala, že oba řidiči, kteří byli v době zřícení na mostě, byli převezeni do nemocnice s lehkými zraněními.

Podle serveru deníku La Repubblica byl jeden zraněný řidič převezen do nemocnice v Pise a druhý do nemocnice v Sant'Andrea della Spezia. Podle serveru jde o řidiče dvou dodávek.

Poslední dějství katastrofy janovského mostu: pyrotechnici odstřelili zbylé pilíře

Italský server dále píše, že na mostě Albiano Magra se loni v listopadu objevila prasklina, které si všimlo také mnoho motoristů. Po provedených kontrolách ale správce silnice uvedl, že nehrozí žádné nebezpečí.

Podle Reuters byl provoz na příslušné silnici SS330 omezený v důsledku vládních opatření v boji s koronavirovou epidemií.

V srpnu 2018 se v Janově zřítil dálniční viadukt. Jedno z nejhorších neštěstí svého druhu v moderních evropských dějinách si tehdy vyžádalo 43 mrtvých.

V Janově položili první část mostovky na místě zříceného viaduktu

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!