Velká vinná loupež. Pár hostů ukradl v hotelu lahve za desítky milionů včetně legendy

Pár zlodějů vykradl v luxusním hotelu ve španělském městě Cáceres sklep se vzácnými víny

Pár zlodějů vykradl v luxusním hotelu ve španělském městě Cáceres sklep se vzácnými víny Zdroj: Flutwein.de

Pár zlodějů vykradl v luxusním hotelu ve španělském městě Cáceres sklep se vzácnými víny. Zmizelo celkem 45 lahví, z nichž ta nejdražší měla cenu zhruba 350 tisíc eur (asi devět milionů korun). Podle spolumajitele hotelu byli zloději profesionálové, šli na jistotu a kradli nejspíše na objednávku, protože ukradená vína jsou na trhu neprodejná.

Podezřelými jsou muž a žena, kteří se ubytovali v hotelu Atrio v Cáceresu, jehož součástí je i michelinská restaurace. Oba hovořili anglicky a obsluha získala dojem, že jde o pár kultivovaných zahraničních turistů. Po uzavření restaurace si dvojice na recepci objednávala jídlo na pokoj, a když recepční odešel s objednávkou do kuchyně, využil toho muž k tomu, že vnikl do sklepa a odnesl si odtamtud 45 lahví. Ráno pak hosté zaplatili a zmizeli i se svým lupem, aniž si kdokoli něčeho všiml.

Ve sklepě je uskladněno na 40 tisíc lahví vína a majitelé se domnívají, že zloději přesně věděli, pro jaké konkrétní lahve jdou. Vzali například exemplář sauternského z vinařství Château d'Yquem z roku 1806 a dalších šest lahví burgundského z vinařství Romanée-Conti z 19. století.

"Těch lahví je jen omezený počet a jsou pod kontrolou. Château d'Yquem z roku 1806 je naprosto jedinečné, všichni vědí, že ho vlastníme my," řekl AP spolumajitel hotelu José Polo. Podle něj je proto pravděpodobné, že krádež byla na zakázku a vína skončí u některého ze sběratelů, protože veřejně jsou neprodejná.