Venezuelská krize: Zvířata v zoo umírají hlady | e15.cz

Venezuelská krize: Zvířata v zoo umírají hlady

Zoo v Caracasu
Zoo v Caracasu
• 
ZDROJ: Johan Cazorla, Wikimedia Commons (CC BY-SA 3.0)

Reflex, Tereza Stonišová

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Dalšími obětmi rozsáhlé ekonomické krize státu Venezuela, který se potýká s nejvyšší inflací na světě, jsou zvířata v místních zoologických zahradách. Šelmy a další zvířata jednoduše není čím krmit. Podle deníku Washington Post jich zemřelo již více než padesát a desítky dalších jsou v přímém ohrožení života.

Příběhy inflačního neštěstí se ve Venezuele netýkají jen lidí. Venezuelské zoo totiž nemají svá zvířata čím krmit. Každý druh potřebuje specifickou stravu, která je v zemi naprosto nedostatková. Co se týče šelem, je problém také s velkým objemem potravy, kterou denně mají spořádat.

Agentura Reuters včera uvedla, že v jedné z největších venezuelských zoo, která leží ve městě Caracas, už uhynulo například několik tapírů, vietnamských prasat či několik ptáků. Zoo zatím nepřišla o žádnou z šelem, i tak je ale jejich osud nejistý.

Reuters uvedl, že šelmy jsou často krmeny ovocem nebo zeleninou (zmiňují manga nebo dýně), které mají působit alespoň jako malá náhrada za masitou stravu. Tomu však šelmy nejsou uzpůsobeny, takže trpí radikální změnou jídelníčku.

DOKONČENÍ ČTĚTE NA REFLEX.CZ

Autor: Reflex, Tereza Stonišová

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video