Výbuch čínské chemičky si vyžádal desítky mrtvých a stovky zraněných | E15.cz

KoronaHelpdesk E15

Jak ekonomicky přežít koronavir

Více k tématu

Výbuch čínské chemičky si vyžádal desítky mrtvých a stovky zraněných

ČTK

Exploze chemické továrny ve východočínské provincii Ťiang-su si vyžádala 47 mrtvých, 32 lidí je v kritickém stavu. Dalších 640 osob utrpělo zranění. Napsal to čínský list Žen-min ž'-pao. Továrna na výrobu umělých hnojiv ve městě Jen-čcheng explodovala ve čtvrtek, podle původních informací při neštěstí zahynulo šest lidí.

Podle agentury Nová Čína se při výbuchu řada okolních průmyslových budov zřítila, u dalších se vysypala okna. Na místo bylo povoláno 400 hasičů a záchranářů a 86 hasičských vozů. Příčinu nehody úřady vyšetřují.

Podle čínských médií jsou mezi oběťmi i děti ze školky sousedící s průmyslovou zónou. Na videonahrávkách zveřejněných na sociálních sítích i v čínských médiích bylo vidět několik desítek metrů vysokou ohnivou kouli a následně velký oblak černého dýmu.

Čína má dlouhou historii průmyslových neštěstí, která jsou často připisována nedodržování základních bezpečnostních předpisů. Jedním z nejhorších případů byly ničivé výbuchy chemikálií v přístavním skladišti ve východočínském přístavu Tchien-ťin, které v roce 2015 připravily o život 173 lidí.

Rabování, nefungující elektřina a málo vody. Prohlédněte si snímky ze stále pochmurnější Venezuely
Zvěřina, houby, lesní plody. V některých potravinách je stále cesium z Černobylu

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!