V Rusku zmizelo dopravní letadlo s nejméně 13 lidmi na palubě | E15.cz

Záchranáři našli letadlo, které zmizelo v Rusku. Na místě jsou přeživší

Letoun Antonov An-28
Letoun Antonov An-28
• 
ZDROJ: profimedia.cz

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Pátrací týmy objevily dopravní letadlo An-28, které v pátek zmizelo z radarů v Tomské oblasti na Sibiři, všichni lidé na palubě přežili, informují agentury TASS a Ria Novosti s odvoláním na ministerstvo pro mimořádné situace. Stroj podle nich absolvoval tvrdé přistání. Letounem, jenž mířil z města Kedrovyj do regionální metropole Tomsku, cestovaly necelé dvě desítky lidí.

 

Letadlo přestalo komunikovat a později byl zachycen nouzový signál, uvedla už dříve agentura Interfax. Informace o počtu lidí na palubě stroje se různí. Agentury nejprve informovaly o 13 osobách. Později s odvoláním na regionální ministerstvo pro mimořádné situace jejich počet upřesnily na 14 pasažérů a tři členy posádky. Agentura TASS nyní hovoří o 19 lidech na palubě.

Zpráva o zmizení letounu přišla necelé dva týdny poté, co se podobný typ letadla zřítil na poloostrově Kamčatka. Stroj An-26 havaroval 6. července při letu z regionální metropole Petropavlovsk-Kamčatskij do města Palana na severu kamčatského poloostrova. Neštěstí nepřežil nikdo z 28 lidí na palubě.

Rusko podle agentury Reuters v poslední době vylepšilo bezpečnost svého leteckého provozu. Nicméně nehody starých letadel, zejména v odlehlých ruských regionech, nejsou podle ní výjimečné.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video