Na Ukrajině se zřítilo vojenské letadlo. O život přišlo 25 lidí | E15.cz

Na východě Ukrajiny se zřítilo vojenské letadlo. Při havárii přišlo o život 26 lidí

ČTK, vku, luk

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Celkem 26 osob zahynulo, když se v pátek večer na východě Ukrajiny zřítil vojenský letoun. Antonov AN-26 podle ukrajinské civilní ochrany havaroval u města Čugujev v Charkovské oblasti. Podle ukrajinských úřadů šlo o cvičný let. Na místě jsou záchranáři.

„Letadlo se zřítilo při přistání. Kromě posádky byli na palubě kadeti charkovské Univerzity ukrajinských vzdušných sil. Na místě jsou mrtví a zranění,“ potvrdilo velení ukrajinských vzdušných sil. Na palubě bylo 27 lidí - vojenští piloti a kadeti.

Podle agentury DPA bylo na palubě šest členů posádky a 21 studentů. Dva přeživší utrpěli velmi těžká zranění. Jeden z nich později také zemřel.

Stroj se zřítil při přistávacím manévru a po dopadu na zem začal hořet. „Podle všeho si (pilot) spletl cestu s přistávací dráhou,“ řekl agentuře Interfax její zdroj.

An-26 je vojenské dopravní letadlo vyvinuté sovětskou konstrukční kanceláří Antonov. V provozu je také modifikace pro cestující An-26-100 s kapacitou až 43 osob.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj označil havárii na Facebooku za „hroznou tragédii“. Nařídil vytvořit vládní vyšetřovací komisi. V sobotu na místo neštěstí osobně dorazí.

 

Autor: ČTK, vku, luk

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video