Xixoio má skvělou myšlenku, mělo by přežít, říká velký akcionář | E15.cz
Štítek Premium

Xixoio má skvělou myšlenku. Je v našem zájmu, aby firma přežila, říká velký akcionář

Společnost Xixoio, která chce vydělávat na takzvaném tokenizování firem, se stala v závěru loňského roku cílem policejního vyšetřování.
Společnost Xixoio, která chce vydělávat na takzvaném tokenizování firem, se stala v závěru loňského roku cílem policejního vyšetřování.
• 
ZDROJ: Facebook XIXOIO
Jaroslav Krejčí

Jaroslav Krejčí

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
1

„Pokud by se obvinění přece jen prokázala, tak se za naši společnost budeme domáhat náhrady škody,“ řekli deníku E15 zástupci Battery Corporation, tedy jednoho z významných akcionářů, k podezřením ohledně podnikání firmy Xixoio. Ta se zabývá prodejem digitálních tokenů a policie ji a některé členy vedení prošetřuje ohledně možných trestných činů. Podstatě podnikání firmy přitom podílníci z Battery Corporation nadále důvěřují.

Richarda Watzkeho, který vlastní většinový podíl v britské matce Xixoio, a také předsedu představenstva Henryho Ertnera na konci listopadu krátce zadržela policie. Server Seznam Zprávy následně s odkazem na policejní dokumenty uvedl, že detektivové označují podnikání Xixoio za Ponziho schéma. Watzke a jeho kolegové měli od lidí a firem získat stovky milionů korun, podle policie však firma nevyvíjela žádnou činnost, která by měla svěřené peníze zhodnotit, jak to Xixoio slibuje.

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na 9 webech.

Vyzkoušet za 1 Kč Více informací

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery