Černá středa: Evropské akciové indexy zažily největší letošní pád | E15.cz

KoronaHelpdesk E15

Jak ekonomicky přežít koronavir

Více k tématu

Evropské akcie zažily nejprudší pád tohoto roku. Hlavní akciový index odepsal téměř tři procenta

ČTK

Evropské akcie ve středu podle hlavního indexu STOXX 600 oslabily téměř o tři procenta, a zažily tak nejhorší den v letošním roce. Hrozba obchodní války mezi Spojenými státy a Evropskou unií spolu s neuspokojivými hospodářskými údaji totiž zvýšily obavy ohledně vývoje světové ekonomiky, uvedla agentura Reuters.

Panevropský akciový index STOXX 600 odepsal 2,7 procenta a obchodování uzavřel na 377,52 bodu. Všechny velké evropské akciové burzy zaznamenaly propad o více než dvě procenta, v některých případech ztráty překročily i tři procenta.

Hlavní index londýnské akciové burzy FTSE 100 klesl o 3,23 procenta na 7122,54 bodu. Zaznamenal tak nejprudší pokles za tři a půl roku. K jeho propadu přispěly obavy, že Británii se nepodaří opustit Evropskou unii s dohodou.

České akcie vynášejí násobně méně než americké a západoevropské protějšky. Nejlépe si vedou akcie CME

Světová obchodní organizace (WTO) dnes kvůli nezákonnému subvencování evropského výrobce letadel Airbus povolila Spojeným státům uvalit cla na zboží z Evropské unie v objemu 7,5 miliardy dolarů (zhruba 177 miliard korun) ročně. Evropská komise varovala, že pokud Američané cla skutečně zavedou, pak EU odpoví stejným způsobem.

Bankéři z Wall Street nakupovali v Praze. JP Morgan získala procento Monety
Špatná zpráva pro Home Credit: trh primárních úpisů akcií chladne

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!