Křetínský s Tkáčem navýšili svůj podíl v britské poštovní firmě Royal Mail

Royal Mail

Royal Mail Zdroj: profimedia.cz

Royal Mail
Britská pošta vydělala na dodávkách pro internetové obchody během pandemie.
Royal Mail
Royal Mail
5
Fotogalerie

Investiční fond Vesa Equity Investment podnikatelů Daniela Křetínského a Patrika Tkáče zvýšil podíl v britské poštovní společnosti Royal Mail na 19,02 z dosavadních 18,11 procenta. Uvedl to v oznámení určeném pro Londýnskou akciovou burzu (LSE).

Vesa do Royal Mail vstoupila loni v květnu, kdy získala 5,35 procenta akcií. Svůj podíl postupně zvyšovala a loni v srpnu se stala největším akcionářem v podniku, který v roce 1516 založil panovník Jindřich VIII. Royal Mail se zaměřuje hlavně na přepravu poštovních zásilek.

Od vstupu Vesy do Royal Mail akcie britského podniku výrazně posílily, neboť společnost využila boomu prodeje na internetu v době pandemie covidu-19. Zatímco loni na začátku května se akcie Royal Mail obchodovaly zhruba za 1,60 libry, nyní se jejich cena pohybuje kolem 4,1 libry. To znamená růst o více než 150 procent.

Vesa při posledním zvýšení podílu využila toho, že akcie Royal Mail od 28. září do 4. října odepsaly přes 15 procent na 4,07 libry.

PZN redakce: Daniel Křetínský je spolumajitelem vydavatelství Czech News Center, které provozuje také ekonomický web E15.cz.