Kultovní „martensky“ míří na londýnskou burzu | E15.cz

Kultovní „martensky“ si došlápnou i na burzovní parket. Výrobce obuvi se koronakrize nedotkla

ČTK, vku

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Britský výrobce legendární obuvi Dr. Martens plánuje vstup na londýnskou akciovou burzu. Podíl ve firmě chce podle agentury Bloomberg prodat její majitel společnost Permira Holdings, a využít tak růstu akciových trhů z poslední doby. Firma uvedla, že z primární veřejné nabídky (IPO) neplánuje získat žádné peníze.

Dr. Martens prodává 11 milionů párů obuvi ročně. Působí na 60 trzích a ročně utrží 672 milionů liber (19,5 miliardy korun). Jeho nejznámější model 1460 s osmi očky vznikl před 61 lety v Northamptonu původně jako pracovní obuv. 

Poslední čísla ukazují na růst tržeb navzdory protikoronavirovým opatřením. Společnost provozuje po celém světě 130 poboček a část produkce prodává také u jiných distributorů. Rozvíjí i prodej na internetu, který se na tržbách podílí už asi jednou pětinou. Za šest měsíců do konce září firma utržila 318,2 milionu liber, což je v porovnání se stejným obdobím před rokem nárůst o 18 procent, píše BBC.

Podle generálního ředitele Kennyho Wilsona má podnikání Dr. Martens významný globální růstový potenciál. Firma věří, že se na jejích hlavních trzích najde dalších 154 milionů zákazníků navíc ke stávajícím 16 milionům, kteří si její boty koupili v předchozích dvou letech.

Autor: ČTK, vku

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah