Pražská burza zakončila týden oslabením. Dařilo se likérce Stock | E15.cz

Pražská burza zakončila týden oslabením. Dařilo se likérce Stock

Pražská burza v daný obchodní den klesla, proto je náš "robot" smutný
Pražská burza v daný obchodní den klesla, proto je náš "robot" smutný
• 
ZDROJ: E15.cz

E15.cz

Vstoupit do diskuze
0

Pražská burza na konci týdne oslabila. Index PX odepsal 0,19 procenta na 1073,53 bodu. Z jedenácti hlavních titulů pražské burzy dnes čtyři zakončily obchodování v mínusu, další tři emise stagnovaly. 

Nejvýraznějšího růstu dosáhly cenné papíry likérky Stock, které si polepšily o 0,84 procenta na 84,50 korun, stoupají už sedm dní. Už čtyři dny překonávávají své tříleté maximum, když přes den jejich hodnota vystoupala až na 84,5. Dále pak rostly cenné papíry české technologické společnosti Avast o 0,83 procenta na 157,85 korun, byl to již sedmý den po sobě. 

Nárůst zaznamenaly také akcie tabačky Phillip Morris, které posílily o 0,39 procenta na 15 380 korun. Svou změnou tak přerušily jednodenní propad.

Největší pokles hodnoty postihl akcie banky Moneta, a to o 1,39 procenta na 70,90 korun. Cenné papíry společnosti Komerční banka odepsaly 1,27 procenta na 701 korun. Oslabily i akcie České zbrojovky a to o 0,58 procenta na 344 korun. Svou změnou tak navázaly na jednodenní propad.

Tato zpráva je generována softwarem za pomoci prvků umělé inteligence v rámci projektu TAČR.

Autor: E15.cz

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.