Znojemská textilka Pegas Nonwovens definitivně končí na varšavské burze | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak vydělat v těžkých časech

Více k tématu

Znojemská textilka Pegas Nonwovens definitivně končí na varšavské burze

ČTK

Akcie znojemské textilky Pegas Nonwovens se přestanou obchodovat na burze ve Varšavě během čtvrtého čtvrtletí letošního roku, oznámila ve středu firma v tiskové zprávě. Polský dozorový orgán schválil vyřazení akcií z obchodování. Textilka zůstává obchodovatelná na burze v Praze, kterou považuje za stěžejní.

Záměr odejít z varšavské burzy oznámila společnost začátkem roku a předpokládala, že se tak stane během března. Administrativní kroky se však protáhly. Důvodem odchodu je nízký objem obchodů, které neodpovídají nákladům vynaloženým na takzvanou kotaci akcií.

O akcie společnosti má aktuálně zájem česká investiční společnost R2R Rohan Czech, jejíž snahou je získat kontrolu nad podnikem a směrovat jeho další vývoj. Za jednu akcii nabízí jak minoritním akcionářům, tak těm větším 1010 korun.

Lucemburský fond Wood Textiles Holding Limited, který má v držení zhruba čtvrtinu akcií, což je největší podíl, dříve uvedl, že o prodeji neuvažuje. Cena akcie se od zveřejnění nabídky pohybuje okolo nabízené hodnoty. O budoucnosti akcionářské struktury by mělo být jasno začátkem října.

Stát chce za zabavené akcie jablonecké šperkařské firmy Soliter přes 113 milionů

Společnost minulý týden zveřejnila pololetní výsledky. Výnosy rostly o pět procent na téměř tři miliardy korun, čistý zisk činil 117 milionů korun. Firma má továrny ve Znojmě, v Bučovicích, v Egyptě poblíž Káhiry a již uzavřela kupní smlouvu na pozemek pro novou továrnu v Jihoafrické republice.

Firma vyrábí netkané textilie pro stavebnictví, zemědělství či zdravotnictví a patří k předním evropským výrobcům a získává i další trhy na Blízkém východě a v Africe. Zaměstnává 570 lidí.

Majitelé Avastu chtějí s miliardářem Šlemrem ovládnout textilku Pegas

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!