Aeroflot sází na domácí letouny, objednal si rekordních sto suchojů | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak uspět v krizi

Aeroflot sází na domácí letouny, objednal si rekordních sto suchojů

ČTK

Největší ruská letecká společnost Aeroflot podepsala dohodu o koupi dalších 100 letadel Superjet 100 (SSJ 100) ruského výrobce Suchoj. Hodnotu kontraktu firmy nezveřejnily. Aeroflot však uvedl, že je to největší dohoda v jeho moderní historii. Podle listu Vedomosti by hodnota kontraktu mohla činit více než tři miliardy dolarů (66,3 miliardy korun).

Koupě nových letadel je v souladu s novou strategií Aeroflotu, v rámci které se chce dopravce zaměřit na regionální trasy. Do roku 2023 plánuje představit nové regionální trasy a základny a zvýšit podíl ruských letadel ve flotile.

Firmu Aeroflot má pod kontrolou stát. V současnosti společnost provozuje 49 letadel SSJ 100 a v nejbližší budoucnosti má obdržet ještě jedno toto letadlo. Na konci června měla společnost, která létá již 95 let, ve své flotile 350 letadel, převážně úzkotrupá letadla evropského výrobce Airbus. V letošním roce Aeroflot podepsal i dohodu o leasingu 50 letadel MS-21 vyrobených v Rusku. Hodnota kontraktu činí pět miliard dolarů, uvedla agentura Reuters.

Indonésie koupí v Rusku jedenáct bojových letounů Suchoj SU-35

Letadla SSJ 100 jsou vhodná na krátké až střední lety, jejich dolet činí 4500 kilometrů. První komerční let uskutečnilo letadlo v červnu 2011. Evropská agentura pro bezpečnost letectví (EASA) udělila těmto letadlům certifikaci v únoru 2012.

Superjet je konkurentem letadel brazilské společnosti Embraer a kanadské Bombardier. Letadlo bylo vyvinuto ve spolupráci s italským výrobcem letecké a vojenské techniky Finmeccanica a je prvním letadlem pro osobní dopravu vyrobeným v Rusku od rozpadu Sovětského svazu.

Suchoj rázně zvýší výrobu civilních letadel, pomohou státní zakázky

Aerolinky se chystají na brexit. EasyJet zajišťuje pilotům rakouské licence

Číňané krotí hlad po pilotech, obrovské mzdy však nemusejí pomoci

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!