Dopravní podnik plánuje půlmiliardový nákup náhradních dílů do autobusů | E15.cz

Vše o miliardářích

Vše o miliardářích Vstoupit do speciálu

Dopravní podnik plánuje půlmiliardový nákup náhradních dílů do autobusů

Jiří Liebreich

Jiří Liebreich

Autobusy v hlavním městě projdou v příštích letech modernizací. Pražský dopravní podnik totiž počítá s významnou investicí do koupě nových náhradních dílů. Vypsal výběrové řízení na jejich dodávku, přičemž předpokládá, že za nové součástky zaplatí 530 milionů korun. Vyplývá to z věstníku veřejných zakázek.

Dopravní podnik poptává motory, převodovky, nápravy, podvozky, karoserie, elektroinstalace, odbavovací a informační systém OIS a další příslušenství. „Veřejnými zakázkami má zadavatel v úmyslu zajistit dlouhodobou stabilní hladinu skladových zásob,“ vysvětluje dopravní podnik.

Smlouva s budoucím dodavatelem má být čtyřletá, přičemž se na ni nevztahuje čerpání evropských peněz. Do výběrového řízení se mohou firmy hlásit do třetího ledna příštího roku.

V loňském roce dopravní podnik vykázal zisk necelé dvě miliardy korun, přičemž od svého jediného vlastníka - Prahy - dostal na provoz 13,5 miliardy. Podnik je největší městskou firmou, zaměstnává téměř jedenáct tisíc osob.  Loni přepravil 1,1 miliardy osob.

Soukromníci chtějí opravovat metro. Rekonstrukce se dočká Palmovka, Skalka nebo Nádraží Holešovice

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!