Dozorčí rada Letiště Praha je opět kompletní | E15.cz

Dozorčí rada Letiště Praha je opět kompletní, doplnil ji náměstek ministerstva financí Kouba

Jiří Liebreich

Ministerstvo financí zvolilo jako nového člena dozorčí rady Letiště Praha Stanislava Koubu, náměstka ministryně financí pro daně a cla. Platnost dokumentu z obchodního rejstříku podepsaného ministryní Alenou Schillerovou potvrdil deníku E15 mluvčí rezortu financí Jakub Vintrlík a mluvčí letiště Roman Pacvoň. Kouba nahradil Petra Minaříka, kterému vypršel v březnu mandát. Dozorčí rada tak opět bude zasedat v plném počtu šesti členů. Od konce loňského roku ji předsedá ekonom Jan Švejnar.

„Pan Kouba ve funkci člena dozorčí rady zúročí své právnické a ekonomické vzdělání i zkušenosti s agendou celní správy, kterou má z titulu funkce náměstka rovněž na starosti, a která je nedílnou součástí fungování letiště,“ uvedl Vintrlík.

Kouba působí jako náměstek pro řízení sekce daně a cla na ministerstvu financí od začátku letošního roku. Dříve zastával funkci ředitele odboru příjmové daně. Na ministerstvo financí nastoupil v roce 2009, o čtyři roky později začal vést oddělení legislativy daní z příjmů a veřejných pojistných.

Nový člen dozorčí rady je odborníkem na daňové právo, absolvoval Právnickou fakultu Masarykovy Univerzity v Brně a Fakultu financí a účetnictví Vysoké školy ekonomické v Praze v oboru daně a daňová politika.

Vedle Kouby a Švejnara zasedají v dozorčí radě ještě Kamil Pomahač, Petr Šobotník, Ondřej Landa a Jiří Hošek. Funkčí období členů je pět let.

“Rozvoj letiště je strašně důležitý, pro českou ekonomiku je klíčové, aby fungovaly dobře dopravní spoje. Všichni v dozorčí radě máme zájem na tom, aby se letiště výborně vyvíjelo. Doposud jsou výsledky nadmíru dobré, doufám, že to bude pokračovat,” řekl v prosinci loňského roku pro deník E15 Švejnar.

 

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!