Pražský dopravní podnik si půjčí na tramvaje 8,5 miliardy | E15.cz

Pražský dopravní podnik si půjčí na tramvaje 8,5 miliardy

tramvaje 15T Forcity
tramvaje 15T Forcity
• 
ZDROJ: 7

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Pražský dopravní podnik (DPP) si půjčí na nákup tramvají 8,5 miliardy korun. Půjčku si pravděpodobně vezme od České spořitelny a Československé obchodní banky, jejichž společnou nabídku vyhodnotil jako nejvýhodnější. Půjčku bude firma splácet zhruba deset let.

Vyplývá to z materiálu, který má ČTK k dispozici. Rada města bude v úterý rozhodovat o tom, zda podniku na půjčku poskytne záruku. Konečné slovo při schvalování půjčky bude mít mimořádná valná hromada, která se sejde v nejbližších dnech. Smlouva s bankovními domy by měla být podepsána do konce měsíce.

Z půjčky chce podnik uhradit čtyři miliardy korun, které dluží za nákup nízkopodlažních tramvají z loňska, a který musí zaplatit do konce srpna. Dalších více než 4,5 miliardy použije na dodávku vozů v letošním a příštím roce. Letos od dodavatele odebere 32 tramvají.

Pražský dopravní podnik musí podle smlouvy s firmou Škoda Transportation z roku 2006 odebrat do konce roku 2018 dohromady 250 tramvají 15T ForCity za 19,2 miliardy korun. Tramvaje DPP začal odebírat v roce 2011. V roce 2011 a 2012 za ně zaplatil 4,5 miliardy korun.

Dopravní podnik, který je největší akciovou společností v majetku Prahy, dostal letos od města na provoz 10,6 miliardy korun. Částka ale nezahrnuje peníze na obnovu vozového parku.

:

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah