Hrozba propuštěním: Ryanair tlačí na odbory chce snížit platy | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak vydělat v těžkých časech

Více k tématu

Šéf Ryanairu si snížil plat na polovinu. Pokud se nedohodne i se zaměstnanci, bude propouštět

ČTK

Irský nízkonákladový letecký přepravce Ryanair hodlá zrušit asi 3500 pracovních míst, pokuď se nedohodne na snížení mezd. Oznámil to šéf podniku Michael O'Leary.

Ryanair podle svých internetových stránek zaměstnává přes 19 tisíc lidí. Oblast letecké dopravy po celém světě čelí negativním dopadům koronavirové krize. Podle O'Learyho by se s nimi mohla potýkat s problémy ještě jeden až dva roky.

Snížení mezd by mělo u nejlépe placených kapitánů činit 20 procent, Nejhůře placený palubní personál má přijít pouze o pět procent mzdy. "Domnívám se, že pokud se dokážeme dohodnout, tak se podaří zabránit masivnímu propouštění," uvedl O'Leary a upozornil , že si sám snižuje mzdu na polovinu.

Ryanair předpokládá, že v červenci přepraví více než 4,5 milionu lidí. To sice představuje meziroční pokles téměř o 70 procent, ale zároveň vysoký nárůst proti dubnu a květnu, kdy aerolinky přepravily pouze 110 tisíc cestujících. Údaje o červnovém počtu cestujících by firma měla zveřejnit v nejbližších dnech.

Ryanair je největším nízkonákladovým leteckým přepravcem v Evropě a od roku 2016 létá i na pražské letiště. Pražská pobočka má zhruba 80 pracovníků. Ryanair byl před koronavirovou krizí po SmartWings druhým největším dopravcem působícím v Česku.

Letenky i zájezdy zdraží. Některé až o polovinu, varují odborníci
Zrušili vám kvůli koronaviru zájezd? Cestovka bude smět místo vrácení peněz nabídnout poukázku

 

 

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!